Mavi Elmas

Sosyal Ağlar


Elmas'ın Haritası

Şu an taslak aşamada

Yedik-İçtik-Aldık

Son Yorumlar

Telif Hakkı

Mavi Elmas Her Hakkı Saklıdır © 2015. Yayınlanan her türlü resim, bilgi, doküman izinsiz kullanılamaz. Aksi davranışlarda başta 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71'nci madde ve diğer hukuki haklar çerçevesinde gerekli suç duyurusunda bulunulur..

Küçük Kuyu PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 02 Ağustos 2007 00:21

ImageBir zamanlar.......

Bu zümrüt tacı taşıyan dağlarda ne aşklar yaşanmış..

Afrodit'in Hermesle bir olmuş...

Paris Helena'ya aşkını sunmuş...

Pan kavalını çalmış..Periler oynaşmış..

Neredeyiz?

Efsanevi Kaz dağlarının eteklerindeyiz...

Kücükkuyu'dayız...


Mitolojiye olan merakımı gidermek için okuyorum okudukça kaz dağlarında ayak basmadığım yer kalmasın istiyorum.. Ne zaman o zümrüt taçlı dağa tırmansam etrafımda gözlerini bana dikmiş Zeus'u görüyorum..Apollon'u görüyorum, güzeller güzeli Afrodit'i etrafındaki kur yapan aşıklarını görüyorum, ağaçların arasında uçuşan minik perileri görüyorum. Hatta üşenmiyorum bir çınar ağacının ortası boşalmış kavuğundan aşağıya sesleniyorum. 'Hades pabucu yarım çık dışarıya oynayalım'

Çanakkale'de haftasonunu seviyorum. Belki en güzel yanı iki gün boyunca birbirinden güzel sayfiye yerlerinde kafamı dinleme imkanı vermesi.

Bu sefer dostlarlayız.. Dostlarla birlikte olunca tatilin keyfide başka oluyor. Muhabbet, eski anılar... tadı bambaşka.. Hele ki bundan 12 yıl önce bir kağıda karaladığım kücük notun bugüne kadar saklanması ve çıkarıp bana gösterilmesi.. Ne mutlu bana.. Hey gidi eski günler hey.. "Bundan tam 25 yıl sonra da aynı dostlukla yine birlikte oluruz inşallah demişim.." yarısı geçti.. aynı dostlukla aynı sevgiyle yine birlikteyiz. Yine not yazdım geçmesi beklenen yılların tam ortasında.. Kağıdın aşağısında bıraktığım boşluğu kimse doldurmasın. Allah ömür verirse 25. yılda yine yazacağım..

Sabahın 5:30'unda kalkıp sahile dökülüyoruz.. Uykuyu sevmeyen benim için hiç problem değil.. Zıpkınla avlanmak istiyor Hüseyin, bizde ona eşlik ediyoruz.. O saatte Kücükkuyu sahili o kadar sessiz ve o kadar cazip ki denize girme planlarımı biraz erteleyip  tenha  limana doğru yürüyüş yapmayı tercih ediyorum..

Gün doğuyor yavaş yavaş.. ve minik dalgalar sessizce dövüyorlar kumsalı...

Tekneler bir başka güzel geliyor bana.. Denizi seviyorum, denizin dalgaları arasında ilerlerken çıkardıkları sesi dinlemeyi seviyorum.. Seyretmesi bile ayrı bir güzel, ayrı bir huşu.. Küçük bir teknem olsun istiyorum.. Belki bir gün.. Kim bilir..Fena mı olur, balığa çıkarım, yüzmeye giderim, koy koy gezerim.. gezerken motor sesini dinlerim. Belki bir kaç martı da eşlik eder bana..

Kücükkuyu'da gün doğdu...

 

Yorum ekle

Değerli ziyaretçiler; yorum alanı spam ve IP kontrollü olup, yönetici onayı ile yayınlanmaktadır. Yazılara gönderilmiş olan yorumlar tamamen ve sadece okuyucunun görüşünü belirtir, mavielmas.com site yöneticileri yorumlarda belirtilen düşüncelerden sorumlu tutulamazlar. İçerikleriniz hiç bir şekilde TC. Cumhuriyeti yasalarında suç olarak belirtilen hususları, ticari ürün reklamı ve propaganda içeremez. Konuyla ilgili sorularını düzgün bir Türkçe ile, birden fazla sorunuz var ise mümkünse maddelendirerek yazınız. Gerektiğinde size e-posta ile geri dönüş yapılabilmem, yorumunuza gelen cevaplar hakkında bilgilendirilmeniz için lütfen isim, adres ve e-posta bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. Yorumlarda uygunsuz içerikler yayınlanmamaya özen gösterilmekle birlikte; yayınlanmış bir yorumun içeriğinden rahatsızlık duyuluyorsa okuyucu (kişi veya kurum, kuruluş temsilcisi) tarafından iletişim bölümünden site yöneticisine ulaşarak yorumun yeniden incelenmesi ve gerekirse kaldırılması talep edebilir. Yorum alanı okuyucu ile etkileşim alanı, karşılıklı saygıya dayalı ve fikir alışverişi yapılan bir bölümdür, bu nedenle lütfen yorum alanını sadece teşekkür amaçlı kullanmayınız.
Teşekkür ve saygılarımla Mavi Elmas.


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio


Sunan: Joomla!. Designed by: professional joomla templates  Valid XHTML and CSS.