Mavi Elmas

Sosyal Ağlar


Elmas'ın Haritası

Şu an taslak aşamada

Yedik-İçtik-Aldık

Son Yorumlar

Telif Hakkı

Mavi Elmas Her Hakkı Saklıdır © 2015. Yayınlanan her türlü resim, bilgi, doküman izinsiz kullanılamaz. Aksi davranışlarda başta 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71'nci madde ve diğer hukuki haklar çerçevesinde gerekli suç duyurusunda bulunulur..

Saklı göl /Ulasli PDF Yazdır e-Posta
Pazar, 30 Aralık 2007 15:40

ImageYeni yılın bu ilk günlerinde  gökyüzünde hala kara bulutlar yok, Çanakkalenin hala o uçuran rüzgarı yok, hala şapka bere kullanmadan gezebiliyoruz sokaklarda. Sabah uyanıpta hafif serin ama pırıl pırıl parıldayan güneşi görünce, sabahın erken saatlerinde sahile inip balıkçı teknelerinin motor sesini duyunca, tuhaf bir huzur kaplıyor insanın bedenini. Bulutların arasına kaçmaya meyilli bu son güneşi kaçırmamak adına yılın ilk mangalını yapmaya niyetleniyorum. 'Keşke' diyorum 'keşke Ulaşlı'da olsaydık.  Şimdi göl ne kadar güzeldir.'

Ulaşlı Saklıgöl. Gerçekten saklanmış bu göl dağların arasına. Kocaeli'ne her gittiğim de apartmanların arasından kurtulmak istediğimizde kendimizi attığımız bir kücük cennet bahçesi. Sanki bir kaç kilometre ötemizde binalar yokmuş gibi, kalabalık arasından çıkıp gelmemiş gibi elimizde ki  ekmekleri göldeki kocaman balıklara atıyor, onların ekmek kapma yarışlarını ve ördeklerin birbirleriyle kavgalarını izliyoruz.

Sessizlikte mangalımızın dumanları köze dönüşsün beklerken gölü seyrediyoruz, karşıdaki kücük kumsala takılıyor insanın gözleri, sessizce süzülüp önümüzden geçen kuğuları izliyoruz.


Masamızın kurulmasını beklerken bir tavla atıyoruz. Bazen tembel işi mangalları seviyorum. Hazırlıkla geçen zamanımı gölü seyretmeye ve keyifli muhabbetlere bırakıyoruz. Hazır gelen salatamız, tabaklarımız ve en sonunda köz olmaya hazır mangalımız. Kasaptan aldığımız etleri üzerine yerleştirmek kalıyor bir tek bize ve tabi ki yemek.

Yemekten sonra göl etrafında kücük bir yürüyüş iyi geliyor. Sık ağaçların arasında patika yoldan yeşilin tonlarının göle yansımaları arkadaşlık ediyor bize. Karşı kumsala gidip kıyıya vurmuş iki kayığı seyretmek ise ayrı bir huşu. Hava kararmaya başladığında kıyıda yanan ışıklar, uzaktan gelen müzik sesi, arada yükselen kahkahalar...

 

Yorum ekle

Değerli ziyaretçiler; yorum alanı spam ve IP kontrollü olup, yönetici onayı ile yayınlanmaktadır. Yazılara gönderilmiş olan yorumlar tamamen ve sadece okuyucunun görüşünü belirtir, mavielmas.com site yöneticileri yorumlarda belirtilen düşüncelerden sorumlu tutulamazlar. İçerikleriniz hiç bir şekilde TC. Cumhuriyeti yasalarında suç olarak belirtilen hususları, ticari ürün reklamı ve propaganda içeremez. Konuyla ilgili sorularını düzgün bir Türkçe ile, birden fazla sorunuz var ise mümkünse maddelendirerek yazınız. Gerektiğinde size e-posta ile geri dönüş yapılabilmem, yorumunuza gelen cevaplar hakkında bilgilendirilmeniz için lütfen isim, adres ve e-posta bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. Yorumlarda uygunsuz içerikler yayınlanmamaya özen gösterilmekle birlikte; yayınlanmış bir yorumun içeriğinden rahatsızlık duyuluyorsa okuyucu (kişi veya kurum, kuruluş temsilcisi) tarafından iletişim bölümünden site yöneticisine ulaşarak yorumun yeniden incelenmesi ve gerekirse kaldırılması talep edebilir. Yorum alanı okuyucu ile etkileşim alanı, karşılıklı saygıya dayalı ve fikir alışverişi yapılan bir bölümdür, bu nedenle lütfen yorum alanını sadece teşekkür amaçlı kullanmayınız.
Teşekkür ve saygılarımla Mavi Elmas.


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio


Sunan: Joomla!. Designed by: professional joomla templates  Valid XHTML and CSS.